راهیابی ۸۵ عکس از ۵۰ عکاس به نمایشگاه آثار جشنواره عکس «هشت» – اتاق خبر نکیسا موزیک | اخبار ایران و جهان

وجیه‌اله شیرمحمدی دبیر سومین جشنواره عکس «هشت» در گفتگو با نکیسا موزیک با اشاره به انجام داوری آثار این دوره از جشنواره بیان کرد: محمود مروتی، مسعود زنده روح کرمانی و کیارنگ علایی هیأت داوران سومین دوره جشنواره عکس «هشت» هستند که داوری ۴ هزار و ۹۱۰ عکس از ۶۲۸ هنرمند را طی دو روز به پایان رساندند.

وی گفت: نهایتاً ۸۵ عکس از ۵۰ عکاس در سه بخش «جلوه‌های نشاط و شادی در تمام زوایای زندگی ایرانی اسلامی»، «جلوه‌های شادی در حرم مطهر رضوی و سایر بقاع متبرکه» و «همدلی اجتماعی در ایام شیوع کرونا» به مرحله نمایشگاه راه یافتند.

دبیر سومین جشنواره عکس «هشت» همچنین از احتمال چاپ کتاب آثار منتخب جشنواره عکس «هشت» خبر داد.

شیرمحمدی در مورد آثار رسیده به دبیرخانه توضیح داد: در این دوره از جشنواره، ۶۲۸ عکاس، ۴۹۱۰ عکس ارسال کردند که تعداد محدودی از آثار ارسالی به علت نقض یکی از قوانین جشنواره نظیر ثبت‌نکردن تصویر با دوربین گوشی یا ارسال پس از پایان پذیرش آثار به بخش داوری راه نیافتند. البته این تعداد کم‌تر از دو دوره پیشین است و با توجه به موضوع جشنواره (شادی و نشاط) و همچنین حضور اکثر مردم در قرنطینه در ایام نوروز، طبیعی به نظر می‌رسد.

وی در پایان درباره مراسم معرفی برگزیدگان نیز گفت: اسامی برگزیدگان در سایت جشنواره معرفی می‌شوند و درصدد آن هستیم که برای اختتامیه نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مراسمی برگزار کنیم که اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code